Hüüdlauseid, mida pealkirjaks panna, oli seekord täitsa mitu. Aga kõige tähtsam sai pealkirja – ma jõudsin nurgani number kolm ja “surma” lõplikud mõõtmed on saavutatud! See pilt on tehtud 9. jaanuaril, sellel tähtsal päeval, kui nurgani jõutud sai.DSC00286.JPG

Ma olen jõudnud “surma” tikkimisega faasi, kus ma tahaks seda kogu aeg teha, mulle tundub, et see on kõige ilusam asi maailmas ja mul on kohe seda seina imetlemiseks vaja. Samas tikkides ma naudin iga nõelatäit, mis tekitab uusi detaile. Panen kõigepealt üldvaate, pilt on tehtud eile, kui oli natuke rohkem valgust.Rotation of DSC00293.JPGNii on küll näha töö dimensioonid, aga puudu jäävad detailid. Ja detaililid on selle töö juures väga tähtsad.

Praegu tikkimisel oleva paneeli sees on palju elegantseid detaile. Kitsekesed, lilled ja viinamarjad on rustikaalselt elegantsed. Väike jänes on lihtsalt nunnu. Siis tikkisin ma sõna “hoop” ja mus tekkis lootus ühel hetkel millalgi kunagi näha selle töö valmimist (“hoop” peaks hollandi keeles olema lootus).DSC00295.JPGVeel saan ma hõisata, et pooled tüütud kaheksakannad on valmis. Ma tean, et ühel hetkel saavad ka ülejäänud kaheksakannad tehtud.

Lisan pilte, mis on tehtud valgematel hetkedel ja näitavad detaile lähemalt. Mulle meeldivad need detailid. DSC00297.JPG
Ja siin on näha jänes.
DSC00298.JPG
Nüüd olen ma edasi tikkinud selle paneeli ülemist paremat nurka, ehk lehekülge 10. Kõige selle kauniduse tikkimise käigus sai ühel hetkel ka lehekülg 9 täitsa valmis tikitud. Seega on lõpuni “tühised seitse lehekülge”!