Võib-olla isegi enam kui kaks nädalat tagasi tegin ma pilti oma köögiviljadest. Ma enam täpselt ei mäleta, millal ma viimase neist valmis tikkisin, aga 16. oktoober olen ma Instagrammi pannud pildi valmis tikitud, pestud, pressitud ja liimriidega tagant kaetud köögiviljadest. Teise kaameraga tehtud pildid said sellised.00062aSiin on kõik seitse tükki kenasti koos. Küll nad on sedasi ilusad ja erksad. 00063a.JPGPisut nurga alt vaadates on näha paremini tikkpistet. Tikkpistet on siin päris palju, ühe ja kahe niidiga ja mitu erinevat värvi. Aga tikkpiste on hädavajalik. 00065aLillkapsas oli viimane, mille ma valmis tikkisin. Ta ootas, sest elu läks kiireks, tööd hakkas palju olema ja mul oli kogu aeg ka muid asju vaja tikkida. Lõpus ma hoidsin teda laua peal silma all ja kui tekkis moment, siis pea-aegu, et sundisin ennast tikkima. Kui hoog jälle sisse sai, läks asi kiiresti, paari päevaga. 00066aEnne lillkapsast oli sibul. Sibul on kenasti väike ja hoopis teiste värvidega. Neid värve vaatan, olen ma pidanud võtma oma Buduaari värvide kastist. Minu arust on need küll täitsa sibula värvid. Sibula tikkimine oli vist kunagi suve lõpus ja edenes täitsa kiiresti ja probleemivabalt.

Pesemine, kuivamine ja pressimine on erutav hetk. Siis oli mul põhjust otsida välja liimriie ja triikimislaud ning pressimisega koos said köögiviljad endale ka liimriide fikseerimiseks taha. Nii ma siis Instagrammi pildi paningi selle erutuse pealt. Lisaks köögiviljadele panin ma liimriide taha ka ühele padjakattele, mis juba hulka aega ootab. Nüüd tuleks välja vedada õmblusmasin ja koera sabadest ka üle saada. Kolmeaastane tahaks juba köögiviljadega mängida.

Aga elu on olnud keeruline. Mul oli nädal aega, kus ma ei saanud või ei jaksanud mitte ühtegi pistet teha. Tikkimisisu taastamiseks tehtud katse number 1 nägi välja selline.00071a.JPGLaotasin lauale kõik oma suured poolikud tööd ja püüdsin nende seast valida kõige isuäratavama. Tegin valiku, panin töö rõngasse ja sinna ta jäi seisma. Lihtsalt ei olnud ajumahtu. Mis tänaseks saanud on, sellest kirjutan ma järgmine kord.