Plaanid võivad olla väga head, aga elu teeb oma korrektuure. Mõnikord on need head ja teinekord on lihtsalt nii nagu on. Suvel ma mõtlesin, et kui tuleb sügis ja on palju tööd, siis ma võtan välja ühevärvilise tikkimise. Ma pole selleni veel jõudnud. Tööd on küll kena kuhjaga, aga ühevärviline ootab veel.

Üks põhjuseid, miks ma ei ole loobunud tikkimast mitmevärvilist, on olnud uus rakendus nimega Pattern Keeper. See teeb lihtsamaks paljude värvidega täiesti täis tikitud tööde tegemise. Esialgu ma lihtsalt katsetasin ja see oli tore, kuid õige pea oli mõnus näha, kuidas sümbolite-värvide kokkuviimine oli imelihtne ja parkimine samamoodi. Ühesõnaga hea rakendus on ja kes iganes suuri värvirohkeid töid tikib, soovitan julgelt kasutada.

Teine põhjus, miks ma järjekindlalt oma Buduaari olen tikkinud, on minu eesmärgid. 2017. aasta kevadel, kui ma olin umbes aasta otsa tööd tikkinud, otsustasin ma, et üldine lai ja hea eesmärk igaks aastaks võiks olla kolm lehekülge mustrit igal aastal. Nii saaks töö valmis aastaks 2040. Ma ei taha panna liiga suurt eesmärki, et siis pettuda endas ja olla pahane enda peale ja pingutada ja läbi põleda. See on minu hobi, ma tahan nautida tikkimist! Ja kolm lehekülge tundus selline paras hulk tööd aasta kohta ja valmis saamise aeg sedasi mõnusalt kaugel. Ma tahan vaheldust, tikkida ka muid asju ja muu elu vajab ka aega. Kuna Buduaaris on palju halli ja musta ja tumepruuni, siis nendest läbinärimine on tüütu.

Aastaks 2019 olid eesmärgid järgmised: valmis vaja teha leheküljed 10, 11 ja 12. Lehekülg 10 oli iseneesest peaaegu valmis ja lehekülg 11 oli juba alustatud. Ja siis ma muutsin oma tikkimise tehnikat. Diagonaalne parkimine on see märksõna, mida ma olin märtsis enda jaoks avastanud ja katsetasin Buduaari peal.

Panen alustuseks siia pildi eelmise aasta septembrist, tehtud päeval, mil ma Budaari kasti ära panin. 6029a

Järgmine pilt on tehtud 4. aprillil ja ma olen juba mõned diagonaalid juba ära tikkinud. 6612a

Ehk, see on üsna lähedal alguspunktile. Kevade ja suve jooksul kasutasin ma seda tööd kahes grupis 10 000 piste väljakutseteks. Maist juulini diagonaalse parkimise rühmas ja juulist oktoobrini HAED grupis. Ja nüüd olen ma jõudnud kohta, kus ma tunnen, et tahaks edasi liikuda millegi muu juurde. Seega võiks näidata pilti oktoobri seisust. buduaar_07102019_ps.jpg

Lasin A-l pilti teha kogu tööst. Muutus on minu arvates hämmastav. Nii võib selle töö ära panna küll, ootama järgmist kevadet.

Vasak serv näeb dramaatilist muutust. Valminud on lillevaas, postament vaasi all. Ja ma jõudsin viimase kolme diagonaaliga tugitoolini. Nii lahe on peale pikalt hallide tikkimist teha pisut kollaste ja roostepruunidega tööd. Ja tugitooli kohal on näha pisut lambi valguskuma seinal. Ma tahtsin väga jõuda maali all oleva valguskumani, kuid seda ootamatum ja toredam oli avastada valguskuma all, tugitooli juures.  Lähivaatel paistavad nii tooli seljatoe kaunid toonid kui ka lambikuma serv. 7159a.JPGMa ei tea täpselt, palju oli mul pisteid tehtud enne kui ma tikkima asusin. Ent tänaseks on minu Buduaaris 98 378 pistet. See on 21% kogu tööst. Ma olen väga rahul oma viimase poole aasta tööga!