Suvi on kohe lõppemas. Suvi on olnud toimetusi täis ja keeruline on olnud leida rahulikku hetke tikkimiseks. Pealkirjas viidatud mõte ei viita üldse aianduse võidukäigule minu elus. Pigem vastupidi ja seda ootamatul moel. Aga kohe seletan.

Kui ma olin jõudnud oma 10 000 piste väljakutse lõpuni, siis ma tundsin ennast väsinuna. Mulle ilmselgelt ei sobi hobi juures eesmärkide püstitamine ja nendest kõvasti kinni pidamine. Tikkimine on mu hobi ja ma tahan seda teha naudinguga ja mitte sundida ennast. Et ma olin just lõpetanud Sans Soucis ja väljakutse, siis oli justkui pingutatud piisavalt. Ning ausalt öeldes, ei ole mu kolmeaastane kuigi kerge tikkimiskaaslane. Suvepuhkuse ajal on vaja temaga mitmeid asju ette võtta. Ühesõnaga, keskendumine on sellel suvel olnud keeruline.

Seega, ma mõned päevad puhkasin ka tikkimisest. Ja siis tahtsin midagi uut, ilusat, mitte eriti suurt ja värvilist. Ma proovisin paari asja, ostsin niite ja otsisin kangast, harutasin ja vaatasin ja mõtlesin. Ja siis ma valisin välja Cross Stitch Crazy ajakirjast Heather Nugenti köögiviljad. Valge 14 Aida kangas, kahekordne DMC mulinee ja tavaline tikkimisnõel. Aida on nii kange, et seda saab tikkida käes ja nii ma tikingi praegu neid ilma rõngata. Praeguseks olen jõudnud sellisesse seisu. 7104aMa alustasin maisist, kui pikast ja suhteliselt lihtsast taimest. 7105c.jpgSelle tikkimine pani mind unistama keedetud maisitõlvikutest võiga. Siis tuli herne kord.7106cHernes oli õrn ja detailirohkem. Mais oli mustrina kõige esimene ja selle kõrval oli porgand. Nii sain ma oma kolmeaastase käest hernest tikkides pidevalt riielda, et ma peaksin tikkima hoopis porgandit. Eks ma siis kolmandana võtsin ette nõutud porgandi. 7107c.jpgPorgand oli nunnu ja edenes täitsa kenasti. Minu arvates ei ole mustri autor väga hästi tabanud porgandi lehtede iseloomu. Need peaks olema tumedamad ja meenutama enam tilli.

Tänaseks olen ma jõudnud kõrvitsa juurde. Kõrvits oli esimene, mida mu kolmeaastane nõudis. Ja ta võtab vaikselt kuju. Ka kõrvitsa puhul ma oleks tahtnud suuremat lehte, sest tavalise kõrvitsa lehed on hiiglaslikud. 7108bNii ma julgengi öelda, et hoolimata sellest, et ma kevadel mitte ühtegi seemet maha ei pannud, siis sügiseks on mul mõned viljad ette küll näidata. Tõsi, purki neid ei pane ja kõhtu täis ei tee. Aga nad ongi pigem mõeldud köögiviljade söömise isu parandamiseks.