Kaks nädalat peale viimaste osade saamist saan ma uhkelt öelda: “Valmis!” Tegin eile hommikul viimased pisted Sans Soucis’d. See on minu esimene valmis saanud Long Dog Sampleri töö. Teine mida ma olen alustanud. Elu esimene SAL. Mulle meeldis see hasart, mis on seotud sellega, et kõik alustavad kogu aeg enam-vähem ühelt stardikohalt ja lõpetavad siis kes millal. Seetõttu olingi ma pisut pettunud, et viimased kolm osa tulid kõik korraga. Seda tundus korraga liiga palju. Mul oli plaanis Sans Soucis abil tekitada pause Buduaari tikkimisse.

Kuna seitsmes vihje liikus täitsa kenasti edasi, siis otsustasin minna sama tööga edasi võiduka lõpuni. Tegin tööle eile ka vanni ja lasin tal õues kuivada ja siis triikisin. Elevus oli eile suur. 7055aViimase kolmelehekülje peal oli kaks suurt looma. Kõigepealt hobune.7061a.JPGMa esialgu ei arvanud sellest hobusest suut midagi. Aga kui ta valmis sai ja talle lilled ja rohi alla tikitud said, siis tundus ta kena ja hoogne. Edasi tuli sarvedega hirv.7057a.JPGHirve tikkides oli lõpp juba nii lähedal, et ma ei pannudki tähele, kuidas ta valmis sai. Hirve juures on linde, oravaid ja nurgas väike jänes. Alumisse serva on tikitud majad. 7065a.JPGNeid oli ka täitsa lahe tikkida. Kõige lemmikumad selles töös olid minu jaoks järelpistes lilled. Igasugused erinevad, nii hobuse all kui põdra juures. Õrnad ja tillukesed detailid.

Mis edasi? Panin eile rõnasse Buduaari ja alustasin uut diagonaali. Kuna diagonaal algab maalist ja seal on palju värve, siis oli see aeglane ja üllatavalt raske. Täna hommikul maali raami juures ma juba igatsevalt ootasin kahevärvilist tausta, mis kiiresti edasi liiguks.