Alati ma tahan alustada lausega, et aeg lendab kole kiiresti. On suvi ja võiks ju rohkem aega olla. Aga kolmesega koos kodus olles ei ole sellist rahulikku süvenenud tikkimise aega. Pealgi on kodus ja aias muid töid, mis aega ja tähelepanu nõuavad. See selleks.

Juuni viimastel päevadel lõpetasin Buduaaril järjekordse diagonaali. Ma arvan, et vahepeal olen ma veel ühe lõpetanud. Tegin siis pilti ja panin kirja numbreid. 6993bTöös on nüüd 86 003 pistet, mis peaks moodustama 18,37% kogu tikandist. Foto ei ole kogu tööst, vaid sellest veerandist, millele ma keskendunud olen. Siit on näha mõned olulised arengud. Minu diagonaalid algavad nüüd seinal rippuva maali küljest. Nii on lahe alustada. 6998a.JPGNing seda maali osa saab iga järgmise diagonaaliga olema pisut rohkem. Edasi tuleb hall taust.6999a.JPGHallis taustas on tähelepanelikul vaatamisel näha pisut heledamaid kohti. ja mõningaid siniseid täppe. Ilma nendeta oleks seda tausta ületamatult igav tikkida.

Kui mööda diagonaali edasi minna, siis tuleb üks pruun laik.6997a.JPGPruun laik on varasemalt kuulutanud, et kohe tuleb värvivahetus. Hallide asemele on tulemas tumepruun ja tumeroheline. Need hakkavad nüüd kaduma ja asenduma tumehalliga. Mis sellest helepruunist edasi saab? See peaks olema kõrgem koht seinal, kus valgus peegeldub. Ehk, see on ikka taust, aga kraadi võrra huvitavam taust.

Diagonaalide lõpus ootab mind postament. 6994a.JPGPostamendi tikkimine võtab pisut rohkem aega kui tausta tikkimine. Värve on rohkem. Eriti see heledam osa on värviderohke. Aga ta mõjub väga kenana ja elusana seal. Lisaks sellele on postamendi tikkimisel alati see teadmine, et kohevarsti tuleb diagonaali lõpp ja saab vaadata suurt pilti.

Näitan neid juunikuus tehtud pilte ilma rõngata, sest Buduaar ei ole praegu rõngas ja edasi tikkimisel. Juuni lõpus tuli Sew and So FB leheküljele teade, et nad vahetavad omanikku. Ning sellel hetkel, kui pidi tulema vihje number seitse, tuli hoopis e-mail kõigi kolme puuduva osaga. Nii et mul on rõngas parasjagu Sans Soucis ja ma mõtlen, et mismoodi ma siis oma kahe pooleli oleva tööga toimetan. Eks siis näeb, mis ma otsustan.