Kaks nädalat on läinud linnutiivul. Kevad on kiire aeg – õuetööd, kiired ajad tööl ja muud hädad. Ma olen justkui tikkinud küll. Aga see ei paista hästi välja. Vähemalt mulle tundub nii. Täna algas ühes Facebooki grupis 10 000 piste väljakutse ja ma arvan, et ma proovin selleni jõuda oma Buduaariga. Väljakutse tõttu tegin ma täna varahommikul paar vähese valgusega pilti.6750aPaari päeva tagune lähemalt tehtud pilt ja parema valgusega on selline. 6746a.JPGIkkagi hall ja mudane. Ja alati kui ma pilte teen, siis mulle tundub, et muutused on vähemärgatavad. See on ju hall ja igav taust, mis aeglaselt-aeglaselt kasvab suuremaks. Paar päeva tagasi, kui ma tegin pilte diagonaali lõpetamise puhul, siis ma panin kirja ka hunniku numbreid.

Mõned päevad tagasi, 5. mail tikkides eelmist diagonaali, tegin ma viimase piste leheküljel 10. Nüüd töötan ma lehekülgedega 11, 12, 19 ja 20. Leheküljest 11 sai mul diagonaali lõpuks tehtud 67%, leheküljest 12 oli tehtud 4%, leheküljest 19 on tehtud 50% ja leheküljele 20 sai tehtud esimesed 28 pistet. Kokku on tööst tehtud diagonaali lõpuks 77903 pistet, ehk 16,64% kogu tööst. See diagonaal, millega ma praegu töötan jõuab välja uue leheküljeni – ma teen diagonaali lõpus 6 pistet leheküljele 28.

Tausta tikkimine edeneb ise-enesest üsna kiiresti, üks kuni neli värvi ei ole raske. Aga see taust on suur ja hall. Seetõttu on ta igav ja pisut tüütu. Ja kuna raske on ilusaid pilte teha, siis mul ei olegi olnud tahtmist miskit head kirja panna.

Ülehomme tuleb välja viies osa Sans Soucis mustrist. Siis teen ma “pisut rohkem nähtavat tikkimist”.