Viimati kirjutasin-joonistasin umbes kaks nädalat tagasi. Kõigepealt mulle tundus, et  pole midagi näidata. Siis läks tööelu väga kiireks ja siis tahtsin ma kirjutada alles peale ühe eesmärgi täitmist. Eile ma täitsin selle eesmärgi, tegin pilte ja täna laadisin need arvutisse ja nii ma siis kirjutangi.

Viimane kord postitades olin ma kuidagi otsutusvõimetu, et millega siis edasi minna peale Sans Soucis esimese osa lõpetamist. Nii ma tegelesingi väikeste ja värviliste asjadega. Mõned olid siis äsja valminud ja mõned veel ootasid lõplikku viimistlemist. Ma kõigepealt lõpetasingi ära luigega kaardi Cross Stitch Crazy ajakirjast (number 251, veebruar 2019).6563a.jpgPilt näeb kuidagi sinine välja, aga see on väga armas kaart. Mustri autoriks on Durene Jones.

Siis jõudis minu postkasti värske Cross Stitcher (nr 342, aprill 2019). Sellega kaasas olnud tasuta väike komplekt oli papist karbike, mille ühel suuremal küljel kenad liblikad. Kui tööpäeva lõpupoole koos ajakirjaga koju jõudsin ja laua taha istusin, siis ma mõtlesin, et sorteerin selle niidi ära ja tikin pisut. Kolm tundi hiljem, oli mul ta valmis. Ja see oli väga mõnus tikkimine. Tugev valmis aukudega paber oli kergesti käsitletav, niidid paraja pikkusega ja töö edenes kiiresti. 6575aJärgmisel õhtul oli mul justkui hammas verel, et teeks veel midagi nii kiiret ja lahedat. Umbes aasta tagasi oli Cross Stitcheri vahel teine sarnane karbike (nr 334 august 2018). Otsisin selle oma varudest üles, sorteerisin niidid ja asusin tikkima. Aega läks pisut enam, aga rõõmus oli tikkida, sest värvid olid väga erksad ja lahedad. 6572a.JPGSiis paar päeva hiljem oli pisut valgust, et pildistada. 6570b.jpgJa üks legotädiga pilt ka suurusest paremini aru saamiseks. 6582bNeed karbid on paraja suurusega, et neisse poetada peotäis komme ja siis kinkida kellelegi.

Edasi tundus lihtne olevat kätte võtta DBCS ja tumesinine niit. Aga mitte kauaks, sest elu oli kiire ja varsti pidi tulema Sans Soucis teine osa. 6567aLõvide vahel olev motiiv on peaaegu valmis ja ma hakkasin ka L-tähte tikkima oma kohale. Ja siis tuli hetk vahetada! Ja ma sain teha nii laheda Long Dog pildi oma poolikutest töödest. 6566aSans Soucis sai minuga kaasas käia Tallinnas, kui ma käisin õpetamas ja sõitsin rongiga. Enamus inimesi istus telefonides nii hommikuses kui õhtuses rongis ja mina siis tikkisin. Eile sain valmis viimase piste Sans Soucis teisest osas ja nüüd näeb ta välja nii:6593aTeine osa ei olnud nii tihedalt täidetud ja võttis ilmselt tundide poolest vähem aega, ent mul oli siin mitmeid päevi, kus ma ei jõudnudki õhtul tikkimistööd kätte võtta. Need linnud puu kõrval on lahedad. Mulle väga meeldis seda tikkida!

Ja nüüd olen ma jälle situatsioonis, kus ma ei tea, mida ma tahaksin tikkida. Valik on suur ja lai, sest poolikuid projekte on piisavalt. Aega ei ole eriti palju, sest töö on nõudlik praegu. Ühevärviline oleks lihtsam, aga mitmevärvilised kutsuvad üsna valjusti. Nii et ma mõtlen.