Tahtsin näidata lähivaateid oma suurest ristpistetööst. Olen neid aja jooksul teinud, et jäädvustada aja möödumist ja tehtud tööd kuidagi jäädvustada. Päris alguses ma ei taibanud neid teha. Tundus, et jäädvustamine on kuidagi ära sõnumine. Või et nii väike algus ei vääri veel jäädvustamist. Või oli mu elevus nii suur, et ei tulnud meelde pildistamine. 5647a.JPG

Veebruaris 2018 olin ma nii kaugel. See on lehekülg 5.

5660a

Veebruari lõpus on seinal olev maal saanud raami ja alustatud on seina. Mulle on sobinud töötamine ka kahe lehega korraga.

5671a

Märtsi alguses 2018 olen ma tõstnud rõngast edasi. On näha naist maali peal, pildiraami ja edasi tuleb sein.

5944a

Juuli alguses olin ma halli seinaga jõudnud heledamatesse toonidesse, ent oli veel mõnda aega minna.

5963a

Augusti alguses 2018 on tehtud see pilt. Siin on näha katsetust parkimisega. Rippuvad niidid on kohtadel, kust on liiga kauge järgmise sama värvi pisteni lugeda. Kui ümbritsev ala saab pisut enam täidetud, siis võtan ma selle niidi ja viin järgmisesse kohta ja tikin tollega edasi. Sellisel moel parkimine üksikute värvidega mulle sobib. Rohkem niite ja mu tikkimise pinge muutub ja seda on töö pealt näha. Sellel pildil on näha juba rea lõpp.

5968a

Ja siin juba päris lõpu ootus. Viimased read. See on sirmi ülemine serv, mis peale pikka halli seina elu huvitavamaks teeb. Viimaseks panen vaate päris lähedalt.

5662a