tuli tahtmine miskit lisada. Ma ei jaksa ümber jutustada või kokkuvõtet teha vahepealsest ajast. Ehk, et leht on tühi ja algus uus. Esimesel septembril ju sageli on vihikud puhtad ja algused uued.

Aga näidata tahtsin ma suvist saavutust. Vahefinišit. vahefiniš2016 aasta aprillis alustatud tikkimistöö. 9 lehekülge tikkimist. Aida 18 kangal ja 2 niiti üle ühe. Suuruse hindamiseks on kõrval istuv kaheaastane. Kui ta pikutaks, oleks ta umbes sama pikk kui on töö laius. Kortsud ja määrdumine käivad nii pikaajalise projekti juurde, nende pärast ma vabandada esialgu ei kavatse. Pildi nurgas on näha ka mustripabereid.

Mis see siit siis tulema peaks? Leidsin tollel hetkel tasuta, nüüdseks lehelt kadunud mustri. Maali autoriks on Delphin Enjolras (1857-1945). Maali enda nimi on Le Boudoir. Tikkimismustri autoriks on Michele Sayetta, kes on põhijõud Heaven and Earth Designs lehel. Seal tasuta mustrite all ta tookord oligi, hõikas mulle, et mul on teda vaja ja nii ta siis tuligi printerist välja.

11. augustil sain ma valmis esimese rea. Kui ma teda üle kahe aasta tagasi alustasin, siis ma küll ei julgenud mõelda, et ma ükskord selle vahefinišini jõuan. Seega oli hea tunne ja raske on teda praegugi käest panna.