Eelmise nädala lootustest ei saanud selle nädala häid uudiseid. Kõik on nii nagu enne ja võib-olla isegi veelgi halvemini. Ükskord, kui see aeg tõesti mööda saab, saab sellest rääkida lugusid. Aga võib-olla on sellele ajale nii valus tagasi vaadata, et rääkimine ei tule kõne alla.

Ent sellega seoses saab rääkida ühest “huvitavast” saavutusest. Kalendris särab meil märtsi teine pool. Kevad on justkui tulnud. Jah, ma tean, et aprill võib olla külm, salakaval ja sageli talve näoga. Ent ometigi on kütmishooaeg suures osas selja taga. Igasuguste kokkuhoiumeetmete tõttu saame meie osaleda tänavu võistlusel “kes kütab oma elamist kõige vähem”. Sügisel ostsime 5 ruumi puid. Üsna soolase hinnaga ja rohkem ei jaksanud. Mõte oli, et tulumaksu tagastus toob siis uue laari puid talve viimasteks pingutusteks. Lisaks ostsime pliidi jaoks 20 kotti saepurubriketti (600 kg). Ning ma arvan, et kui nüüd just ei tule kaks nädalat -20 kraadist pakast, siis tuleme me selle viie ruumi puudega välja. Sisuliselt tähendab see seda, et magamistoas, kus meil on temperatuurimõõtja seina ääres voodi kõrval, on enamus aega näidanud 17-18 kraadi. Suures toas, kus on ahju rohkem ja pliidi soemüür ka, on tavalisem temperatuur olnud 19-20 kraadi. Jah, me oleme kandnud villaseid sokke ja susse ja kampsuneid. Aga magada on olnud niimoodi täitsa mõnus. Sellega täitsa harjub ära ja pärast on soojemas toas raske magada. Minu uinumisettevalmistuste hulka kuulub soojaveepudelite täitmine ja teki alla panemine. Nii on täitsa mõnus uinuda.  Ning osale meist tundub, et haiguseid on meil sellel talvel vähem olnud.


Meil on tänu naabrimehele suveks plaan. Nagu näha, on naabrimees oma “traktoriga” õue juba üles kündnud. Meil jääb üle vaid aed kartul, porgandid ja muud köögiviljad maha panna ja nende kasvamist oodata.

It was just a mirage

The hopes from last week did not became good news. Everything is back to old way. Or perhaps even worse. One day, when everything is behind, I may want to tell the stories. But maybe not.

Spring is definitely on it’s way. So winter is on it’s last leg. Time to talk about an experiment we went through this winter. In october I bought firewood. About the half of the amount we are used to. We kept the temperature in our rooms lower compared to previous winters. And today we can say that we managed with that amount of wood. Sleeping in slightly chillier bedroom is a matter of habit. It can be said, that it may have contributed to healthier people in our family.

We also have a plan for summer. Our neighbour has already “plowed” the yard. So, all we have to do is to bring out potatoes and other seeds and to start growing our own garden.