Nädal ise hakkab küll juba läbi saama, aga ega sellest ole midagi. See mõttepojake, et neid linke oleks hea tutvustada ei ole ära läinud.

Tudengitega on viimased epidemioloogia praktikumid sellel nädalal. Ning teemaks on siis kriitiline lugemine ja loetu hindamine. Sellega haakuvad hästi järgmised kaks artiklit blogis Science and Sensibility.  Science and Sensibility on teemablogi, teadagi emaduse ja raseduse ja kogu selle maailmaga seotud, ent nende lähenemine on huvitav. Sealsed kirjutajad loevad kriitiliselt teaduskirjandust ja jagavad oma analüüsi ja mõtteid tavalise lugejaga. Ning nüüd hiljuti on Andrea Lythgoe kirjutanud kaks lugu kriitilise lugemise teemadel.

Tahaks hirmsasti kirjutada, et soovitan neid lugeda igal inimesel, sest loetava kriitiline hindamine on postmodernses diskursuste paljususega ja arvamuste paljususega hiilgavas ühiskonnas olemuslikult vajalik ellujäämise või selge pea säilitamise vahend. Ent päris nii ma siiski ei ütleks, sest tegemist on juhistega spetsiifiliselt teadustekstide, meta-analüüside lugemiseks.

1. Becoming a Critical Reader: Questions to ask about systemic reviews and meta-analyses

2.  Becoming a Critical Reader: Journal papers that aren’t studies

Lood on inglise keeles. Head lugemist!