USA-s on loodetavasti toimumas arengud tervishoiureformi vallas. Washington Post avaldas presidendi ettepanekud tänasele (25.02.) koosolekule, kus mõlema parlamendipartei esindajad arutavad tervishoiureformi plaani.

Tervishoiureform oli takerdunud, sest seoses superenamuse kadumisega (Ted Kennedy surm ja tema asemele valitud vabariiklane Scott Brown), ei olnud kindel et lõplik seaduseelnõu läbi läheb.

Mulle tundub mitmete artiklite abil, mida ma Washington Postis ja New York Times’ist lugenud olen, et suur osa ühiskonnast on jagunenud kaheks. Demokraadid, kes tahaksid võimalikult kiiresti reformiga ühele poole saada, enne kui lisandub veel huvilisi, keda ära ostma peab. Ning vabariiklased, kes on sõrad vastu absoluutselt kõigele, mis tuleb demokraatide poolelt. Nii võttis Obama kätte ja kutsus mõlema poole esindajad tänaseks kokku, ning palub mõlemal poolel esitada ettepanekud olukorra lahendamiseks. Ise on ta esitanud 11-leheküljelise dokumendi (mida ma pole veel jõudnud põhjalikult lugeda), ent mis kajastab tema seisukohta seoses tervishoiureformiga.

Vabariiklased pole üritusest vaimustuses, sest nad peaksid midagi asjalikku ju ette panema. Muidu ongi nende märk “igavesed eitajad”. Nende senised ettepanekud on olnud pigem kosmeetilised. Ent kosmeetika ei suuda varjata levivat ja laienevat kriisi.