Tänased õnnesoovid on pühendatud õeraasule, kes järjekordselt on tiitlivõitja treener. Ma hakkan juba vaikselt harjuma selliste uudistega. Rõõmu toovad nad sellegipoolest.

Ise käisin teisipäeval kaitsmas ja tutvustamas oma suvist tööd. Tervise Arengu Instituut tegeleb alkoholi liigtarvitamise ennetamise teenuse väljatöötamisega. Minul, värskel rahvatervishoiu magistrandil, oli tõeliselt suur au koostada neile teaduskirjanduse ülevaade vastaval teemal. Juulis ja augustis sai läbi loetud ja süstematiseeritud paras hulk teaduskirjandust ja raporteid, ning neist olulisim välja nopitud. Septembri lõpuks oli protsess läbi – ligi 40 lehekülge teksti, kirjanduse loetelus 43 erinevat allikat. Üks teost lugenu ütles selle kohta, et see paistis nagu magistritöö. Küllap ta ongi lähedane sellele. 

Mis mind selle töö juures kõige enam tagantjärgi imestama pani, et mul oli võimalus seda teha. Eesti on ikkagi nii väike ja inimressursside osas piiratud riik, et noortel on võimalik vastu võtta selliseid väljakutseid. Suuremates riikides valmistaksid niisugust tööd ette doktorikraadiga inimesed, kelle kogemus vastaval alal on mõõdetav aastate või isegi kümnetega. 

Hea küll, tänaseks aitab enesekiitusest.