Ma olen sunnitud hakkama täiuslikuks koduperenaiseks. Vaja on elamine prillikivina läikima lüüa, planeerida korralik vastuvõtu söök ja see ka ellu viia.

Külalised on kutsutud, pool elamist kannatab ka nende vastuvõtmist. Teise poolega peab veel tegelema. Menüü osas on vaja veel mõtlemist, põhimõtted on teada.

Seega mahuvad kolme järgmise päeva peale koristamine, järelkoristamine, kokkamine ja kodukaunistamine. Ning lisaks sellele tuleb veel ka tööl käia. Tööl on tulemas uued algused. Huvitav aeg, kus pannakse maha plaane ja mõelda nende realiseerumise põhimõtetele. Kuidas teha nii, et oleks selgem, parem, lihtsam, efektiivsem. Ehk siis, vaja on hakata rakendama kõiki neid teadmisi ja kogemusi, mida magistritöö kirjutamine endas sisaldas.  Koolimaja ise on vaikne, söökla tõmbab otsi kokku. Tõsi, täna näiteks oli teisel kursusel üks eksam teha. Aga üldiselt on maja vaikne ja igav.

Veel on vaja mõelda pühadeplaanidele. Aga las pidustused saavad läbi. Küll nõusid pestes jõuab mõelda.

Ma tahaks nüüd ka soojemat ilma. Kampsunid ja vihmavarjud ja kummikud on muidu mõnusad. Ent nii on külm ja niiske. Ja mitte eriti suvine.