Hoolimata eriliste sündmuste puudumisest, või siis ka tänu nende puudumisele sai tähelepanu pööratud väikestele lihtsatele asjadele ja neid nauditud. Need on vaid üsna üksikud pildid. Asjade värvid tegelikkuses olid hoopis eredamad. Aga väikese vihje kirkusele ja ilule annavad pildid ikka.

punane

Kõigepealt oli punane. Punane oli peidus sinise võrgu ja roheliste lehtede all. Hoolimata igakevadisest jutust: “Tänavu me vist küll maasikaid ei saa, külm võttis õied ära ja päikest ka nagu ei ole”, oli meil selliseid lauatäisi oma neli korda. Viimaseid puhastades tuli lausa tüdimus peale. Ja maasikad muutusid luksusest tavaliseks, igapäevaseks. Ja nüüd on nad jälle luksus. Sai toormoosi ja isegi keedetud moosi ja kompotti. Rääkimata igapäevasest vitamiinilaksust mugulatele.

lapsed ja mammud

Koos punasega oli ka kollast. Esialgu natukene ja mõni nädal hiljem päris suures koguses.
maasikad ja mesi

Punane ja kollane koos sinu suus on lausa luksus. Ka siis, kui seda nädala-paari jooksul saab igapäevaselt. Sest iga suutäiega sa tead, et maasikad saavad varsti otsa ja mesi suhkrustub. Ja selle nautimine täna ja eile, mõeldes aja möödumisele, teeb sind ikkagi õnnelikuks.

Advertisements