Oleme T-d viimasel ajal pea iga päev kodust välja vedanud ja teisi lapsi uudistama. Ja talle on hakanud teised lapsed huvi pakkuma. Kallistab teisi ja musi on ka teinud. Eile mängumaal kippus ta teisi ka lükkama. Väga suurt huvi pakkus talle üks punases kleidis tüdruk. Martat vaadati ja mindi talle järgi ja uuriti õige hoolikalt.

Kui paar kuud tagasi oli ta meil kodus lihtsalt KAPO (loe: käis kõigil järel ja kontrollis, et oleks olemas ja uuris, mida teeb), siis nüüd on ta meil ka revident (loe: uurib kappide ja riiulite sisu ning veab asju mööda elamist laiali). Kui palutakse, oskab ta ka asju tagasi panna. Asjade tõstmine teise kohta on praegu tema lemmikmäng. Sellel on mitmeid variante. Vannitoa riiulis olevad esemed tuleb visata vanni, magamistoa riiulis olevad kaustad tuleb vedada niisama maha ja siis laiali lammutada, mänguasjakastis olevad asjad tuleb panna lauariiulisse või põranda peale; ahjuroobid ja kühvlid ja harjad tuleb vedada magamistuppa nendega ohtralt kolistades. Kui ema asju kokku paneb, tuleb enamasti just äsja oma koha leidnud asi jälle välja võtta.
Ka mängumaal oli ta eile asjade tõstja. Millegagi ta pikalt mängida ei tahtnud, kõige lemmikum tegevus oli autoriiuli juures autode tõstmine. Mida suurem ja raskem, seda mõnusam. Mida kaugemale jaksas vedada, seda vahvam. Joonistamine seevastu ei pakkunud talle üldse mingit pinget, sealt mindi kiiresti autosid tassima.

Advertisements