Vaja läks kaks katset, selle jaoks varuda kaks 100-grammist pakki mandleid ja ühe katse jagu Bitteri ¨okolaadi.

Esimest korda katsetasin kodus ja ilma igasuguseid asju küsimata. Panin panni peale küpsetuspaberi ja sellele mandlid. Kasutasin lasagnepanni ehk siis klaasist nõud, mis tundus paraja suurusega olevat. Mõõtsin suhkru ja vee ning panin keema. Et T oli uniseks jäämas, siis lasin suhkrul vees sulada ja keema tõusta. Keetsin vast oma kümmekond minutit ja kallasin siis mandlitele. Need jäid sinna õnnetult hulpima. Lugesin uuesti juhendit ja mõtisklesin teemal suhkrusiirup. Lapsena keetis isa mesilastele varasügiseti siirupit. See käis nii, et pandi potti vesi, lasti keema tõusta ja lisati suhkur. Segati ja lasti keema tõusta ja siis jahutati kiiresti külmaveevannis ja kallati mesilaste nõudesse. See vist ei ole klassikaline suhkrusiirup.

Paki kaasa ¨okolaad ja mandlilaastud ning retsepti sisaldav ajakiri, ning sõida maale. Õde, kes neid ajakirjas pildistamise jaoks tegi on seal kergemini kättesaadav.
Võtke õega tegu plaani. Esmaspäeval peale lõunasööki hoidke tuld pliidi all ja mõõtke suhkur ja vesi. Topeltkogus. Pange pott tulele ja suhkur sulab vees kenasti ära. Laske keema tõusta. Pange K magama. Lobisege mõnusasti, sest aega läheb nüüd selle keetmisega üsna kaua. Esialgu suhkru ja vee segu muliseb, nagu tavaline vesi. On natke kollakas ja hägune ja lõhnab suhkruselt. Mandlid võib panna ka valmis, näiteks lõikelaua peale. Et maal küpsetuspaberit ei ole, võib selle asendada näiteks kalkaga. Foolium ei sobi, metalli maitse tuleb ilmselt külge. Kui segu potis on üsna väheks jäänud, on aeg T tudile panna. Kui T on uinunud on siirup enam-vähem valmis. keetmineTa ei mulise enam ammu, ta kihiseb väikeste tihedate mullidega. Nagu segataks viljateri ja ühel hetkel lõhnab ta metspähkli järgi. See ongi märguanne keetmine lõpetada. Lisaks settib suhkrumass lusika külge. Ettevaatust, see on ülimalt kuum. Kalla segu kiirelt mandlitele, sest ta hangub peaaegu momentaalselt. Tõsta kõrgemale hanguma ja jahtuma. T ja K ärkavad. Mõnus lobisemise hetk saab läbi. Köök on soe ja magusalõhnaline. Ilma suhkruta jäänud mandlilaastud on head nokkimiseks.

Nii umbes tunnikese pärast on kupatus piisavalt jahtunud. Lõika tugeva noaga parajad tükid. Asi kipub murenema rohkem kui vaja, aga selle pärast ei ole vaja eriti muretseda. Ainult siis muretse, kui sul on vaja ekstra kaubandus-tööstuslikku välimust, kui sulle sobib lihtsam käsitöönduslik välimus, ole väga rahul. Soenda vesivannil ¨okolaad. Nii poolteist tahvlit. Pane kilekotti ja tee selle nurka parajalt väikese suurusega auk. Nüüd lase fantaasia ja käsi osavalt tööle ja kaunista vastavalt oma maitsele. Minule meeldib teha sellist ¨okolaaditriibustikku. ¦okolaadi ülejäägid tarvitage kolmekesti ära saiale määrides, see on preemia tubli töö eest. Tõsta jahtuma.

valmis
Järgmisel päeval otsi sobiv karp ja paki ilusamad palad karpi ära. Ole hästi rahul. T uinaku ajal käi ära postkontoris ja pane teele. Ülejäägid paki linna kaasa ja jaga abikaasale ja külalisele. Ära ennast ka unusta.

Advertisements