Frikadellisupp on hea, seda võib ka T-le pakkuda. Ainuke häda, selle tegemisele võib päris palju aega kuluda.

Käisime 12 ajal õues. Tagasiteel koju käisime “Oskari” poest läbi. Ostsime oma tavalise noosi, umbes pool kilo pehmet liha. No kaaluti meile 640 grammi, ongi parem. Kartulid ja porgandid on meil sahvris olemas, neid ei ole vaja osta.
Tõmba natuke hinge, puhasta põrand ja vaheta endal ja lapsel riided. Jälgi natuke perekoolis toimuvat. Seal teeb keegi pardike oma arust palju nalja. Käsuta naabrimeest: toogu puid, kohe kaks korvitäit ja tuha võiks ka välja viia. Siis puhasta kartulid ja porgandid. Jäta kaussi, ilma veeta, teadmata ajaks ootama. T nõuab tähelepanu, mängi temaga. Keela mitmeid kordi teleka nuppude katsumist. Paiguta ümber kõik pestud ja pesemata nõud nii, et pliidi alla võiks tuld teha. Tee tuli pliidi alla. Paar korda tuleb T-d selle tegevuse juurest kaugemale tõsta. Võta kapist liha, alusta tükeldamist. T oskab kuidagi endale natuke haiget teha. Äkki ta tahab juba magama minna.Üritus uinutada ebaõnnestub, vaata koos lapsega mööda sõitvat rongi ja naase liha juurde. Tükelda ja purusta liha. Seejärel otsi välja sibul. T ei vaata enam rongi, vaid tegeleb millegi keelatuga. Draama ja selle lahendamine köögis mänguasjade tutvustamisega. Purusta sibul. T näpud jäävad tõsiselt kapiukse vahele ja kisa on rohkesti. Äkki ta nüüd jääb magama. Ei õnnestu. Naaske kööki ja segage valmis frikadellitainas, maitsestage. Osutub, et see on natuke liiga vedel, riivsai aitab. Pange valmis kaussi külm vesi ja vormige frikadellid. Enne seda oleks tulnud pott ka pliidi peale panna. Lõbustage T-d seni, kuni vesi on nii palju keema läinud, et kannatab frikadellid potti panna. Porgandid saavad ka selle aja sees tükeldatud. T on nüüd ilmselgelt unine. Tükeldage kuuest kartulist kaks ja tõmmake pott pliidi serva peale. Pange veel puid alla ja minge pange laps magama.
Nii, varsti peaks R saabuma. Otsige telefoni, et talle teatada, et ta võiks tulla tagantuksest. Üks telefon soovib SIM-kaarti, teisel on vist umbes nädal tagasi aku tühjaks saanud ja lauatelefonis tema kehtivat numbrit ei leidu. Otsimise ajal tuua R sussid esiukse juurest tagaukse juurde, et tal mugavam oleks. Jätkata supiga, porgandid keema ja kartulid tükeldada. Nüüd pesta nõusid kuni R saabumiseni. Õnneks T magab. Otsida välja maitseroheline. Viska ära need rohelised, mis osutuvad kasutamiskõlbmatuteks ja hakkida sobivad. R tõi salatit, sööge see kahekesi ära. Tundub, et köögiviljad on pehmed. Lisada supile maitseroheline ja soola. T ärkab.

Pane supp jahtuma, sööge igaüks vastavalt oma oskustele. Laske kõrvust mööda kõik R kommentaarid teemal liiga suured frikadellid ja lihapallisupp. Koristage see pool elamisest, milles T sõi. Ärge unustage supipotti ööseks sahvisse jahedasse panemast.