Nii see aeg läheb. Minu tunne on juba sügisene. See tuleb peamiselt sellest, et keha on tegelikult palavusega harjunud ja nüüd normaalsemate temperatuuride juures kipun liiga palju riideid selga panema. Ja ööd on jahedad. Seega ongi keeruline ennast ja last riidesse panna.

Aga ka looduses on enneaegseid sügise märke. Pärnad ja kastanid on põua tõttu üsna pruunid. Riia mäel nägin täna lehekoristusautot. Tammedel on näha juba tammetõrusid ja kastanitel kastanimune. Ja poodidesse on tulnud koolikauba letid. Turul on aasta rikkalikuim aeg. Köögiviljade hinnad on mõnusad ja valik on suur: kurgid-tomatid, sibulad, küüslaugud, suvikõrvitsad, lillkapsad, porgandid ja tavalised kapsad. Vaarikad ja sõstrad; kirsid, murelid ja ploomid. Väljamaistest asjadest melonid, arbuusid ning virsikud ja pirnid. Isegi kukeseeni oli näha. Nende hind oli muidugi röögatu.

Ma vist isegi natuke ootan sügist. Saab tagasi sellisesse tööaegsesse rutiini, mis kohustab ja annab piirid. Samas pean ma ennast kätte võtma ja hakkama tegelema asjadega, mis oleks tulnud ammu kaelast ära saada. Suveplaanides on veel isa sünnipäevale minek ja siis saabki R puhkus läbi.