Iga päev toob väikese inimese elus uusi asju.
Hiljuti lõikus meil kolmas hammas. Esimene ülemine siis. Neljas talle paariliseks ei tohiks ka enam väga kaugel olla. T tabas üsna kiiresti ära, et midagi on ka ülemises igemes. Nii leidis ta üles ühe vastiku oskuse, hammaste kiristamise. R-l ei ole midagi selle vastu, aga minul jooksevad külmajudinad mööda selga alati kui ta seda teeb. Loodetavasti pakub see tegevus huvi vaid lühikest aega.
Hammaste intensiivne tulek on pannud teda hammustama. Ninasid ja lõugu ja õlga ja käsi. Näppu ei või enam ammu suhu panna. Loodetavasti läheb ka see üle, varsti.
Kogu aeg ta nii karm ei ole. Enamasti on ta uuriv tegelane. Uurima on hakatud ka väikeseid detaile. Nimetissõrmega. Seda on vahva vaadata, kuidas ta nimetissõrmega asju katsub. Käsi teeb läbi huvitava arengu. Vastsündinu käsi on kui uje liblikas, sõrmedel ei oleks nagu eesmärki. Kui hakatakse haarama, on kogu käsi haaraja. Kõik sõrmed püüdlevad suhteliselt võrdselt asja tundma õppida. Nüüd on nimetissõrm selline esimene asi. Seda saab proovida toppida voodiotsa kruviaukudesse ja muudesse väikestesse kohtadesse. Selle abil on võimalik uurida reljeefseid pindu.
Toe najal seismise ja kõndimisega on üsnagi julgeks mindud. Toe najal tullakse täitsa pikka maa. Näiteks toa uksest käruni. Või tehakse ring köögi kappidele peale. Igatahes on see huvitav. Ühel päeval poes käies sattus tema vaatevälja üks ema oma tütrega. Tütar selline käest kinni hoides kõndimise eas. Ema pani tütre põrandale ja võttis siis kätest kinni ja nii nad kõndisid minema. See oli T jaoks ülimalt huvitav vaatepilt. Huvitav, mida ta küll mõtles neid vaadates.
Eile sattusin juures olema hetkele, mil ta seisis sekundikese osa ilma toeta. See oli kahtlemata hooletu juhus. Tagajärjeks potsatamine pepu peale ja väike virin. Aga katsetama peab ju kuidagi hakkama.
T on issi poju. Et issil on puhkus, siis ongi issi rohkem lapsega tegeleja, kui mina. Issiga on palju kergem magama jääda, kui emmega. Issiga on lõbusam mängida ka. Kui issi puhuks läbi saab, siis on elu ilmselt hulga igavam.