Me oleme maal. Suvitame. Meie titesuvi on alanud ja see on üsna mõnus.
Millega me tegeleme?
T harjutab oma uusi oskusi. Nii kui ta vanaema juurde jõudis, sai ta aru, et siinsed põrandad on palju vähem libedad kui kodus. Seetõttu hakkas ta kiiresti ja kenasti käpuli edasi liikuma. Sedasi saab palju kiiremini edasi. Vaesed põlved muidui saavad vatti. Sest lisaks käputamisele on vaja põlvi ka põlvitamisel ja sealt edasi üles upitamisel. Need oskused tulid ka kiiresti. Nüüd ei ole tema maailm enam ainult põrandal olevad asjad, vaid ka natuke kõrgemal on palju huvitavat, milleni on võimalik jõuda. See teeb ema elu esialgu keerulisemaks, talle tuleb üks amet veel juurde – turvamees. Ema kardab, et T võib mänguhoos kinnihoidmise unustada ja tasakaal võib alt vedada, ning siis on kerge kukkuda ja kõvasti haiget saada. Aga T on õppinud juba üsna edukalt püstijalu asju uurima. Üks käsi hoiab ikka kuskilt kinni ja kehaga toetutakse ka. T roniks ilmselt veelgi kõrgemale, kui ainult oskused ja kasv lubaksid. Paljud huvitavad kohad on ikka veel liiga kõrgel.
Lisaks T-le käib vanaema juures ka teine väike tita, T täditütar. Katriinat oleks nii hea juustest sikutada. Ema millegipärast ei lase seda teha ainult.
Meil oli esimesel päeval huvitava ajastusega lõunasöök. Ühes toas nohistas kahekuune magada, teises tudus kuuekuune, ning kõik täiskasvanud nautisid samal ajal lõunasööki. Sellist ühel ajal magamist üldiselt ei ole. T lihtsalt magab palju vähem kui täditütar. Pisike piiga tundub olevat kuldne magaja, võrreldes T-ga eriti.
Vanaema juures on mõnus vannis käia. Ema laseb lapsel suures vannis mõnuga siputada, nii et pool vannituba on veepritsmeid täis. Eile hakkas T juba vanni nähes suurest rõõmust siputama ja peale vanni oli kisa ilmselgelt selle pärast, et niiii ruttu see rõõm otsa sai.
Selle suve jututeemad on hoopis teistsugused, kui eelmistel. Kas laps on kakanud, mida me täna T-le maitsta pakume, kas läheme õue vankriga, kuhu õunapuu alla tekk panna, millel on mõnus mängida.

Mul on ka palju pilte tehtud, aga neid näeb ilmselt hiljem, siis kui me peale Jaanipäeva nädalaks Tartus tagasi oleme. Siis ilmselt jälle maale titesuvitama!