Täna kohe ei lähe midagi.
Algas jama sellega, et T ärkas kell 6 ja enam unine ei olnud. Mina seevastu olin kohe väga unine. Ei jaksanud kohe T-d uinutada. See on viimasel ajal väga raske töö. Ta oskab ennast nii hästi lõbustada, isegi siis kui on puruväsinud. Puristab ja kõõksub nagu väike kana. Tekki ta ei tunnista ning käed haaravad tal automaatselt varvastest ja siis on tal vaja nendega mängida. Lobiseda ja minu nina ja silmi katsuda. Vahel tuleb piima limpsida ja siis jälle edasi tegutseda.
No igatahes saime me issi tööle ära minnes üsna ruttu uuesti tudile, aga seda õnne oli üürikeseks ajaks. 8.25 oli uni läinud.
Mängisime, tegutsesime, virisesime ja üritasime uuesti magama jääda. Nii umbes poole kaheteistkümneni. Siis hakkasin õue sättima.
Käru ratas oli juba tegelikult eile tühjaks läinud. Ta vist on katki. R kolleeg meie majast tuli ja aitas kummi pumbata ja diagnoosis kummi täitsa katki olevat. Aga ta pakkus enda käru. Jalutasime siis võõra käruga, mis oli üsna teistmoodi: plastrattad ja asetatud nii, et laps on ema poole seljaga ja nad vaatavad ühele poole. Küll põrutas ja loomulikult ei jäänud T selles magama. Vaja oli ju ringi vaadata ja jutustada.
Loomulikult ei olnud Rimis kõrvitsat. Mul on viimasel ajal idee fix kuskilt seda leida. Varsti tuleb seda ju osta, et alustada T-le tavaliste inimeste toidu tutvustamist. Lillkapsast on veel leida, aga see on Prantsuse oma ja arvatavasti säilitus- ja tõrjevahendeid täis topitud.
Järgmise lapse planeerimisel tuleb silmas pidada seda, et mõni kuu hiljem (näiteks augustis-septembris) on palju parem alustada lapsele lisasöögi andmist ja seega vastavalt planeerida sünnitus ja rasestumine. Õel on selle koha pealt ilmselt rohkem vedanud, aga eks aeg näitab.
Poole tagasitee peal panin T linasse, et ta saaks natukenegi magada. Linatamine on üks asi, millega ma viimasel ajal rahul olen. Mul on isetehtud kolmnurklina. See käib üle ühe õla ja kolmas nurk käib lapse ja ema vahelt üles. Selle abil saab last kergitada, kui ta liiga alla vajub või raske on. Paha on selle lina juures see, et see käib üle ühe õla ning ülemine äär on natuke liig pikk. Aga see oli väga lihtne teha (2 serva palistada) ning sellesse on last suht lihtne panna. Viimasel ajal on selle linaga liikumine palju paremaks muutunud. Alguses oli harjumatu ja tundus ebakindel. Kuid nüüd on vist praktikat nii palju, et oskan kiiresti ja korralikult lina sättida ja saan kohe aru, kui asi on valesti.
Okei, T magas natuke. Jõudsin koju, panin ta õrnalt voodile edasi magama. Jõudsin poeskäigu külmkappi laduda, juba tuli kisa.
Täna süüa ei tee, ma ei jaksa seda praegu teha, tahan puhata ja mängida ka!
Nagunii tuleb äkki täna minna veel kaugele Lõunakeskusesse vankri sisekummi hankima. Vaatab seda…

Advertisements