Oehh! Alles nüüd on laps magamas ja tuli pliidi all ja võib hakata mõtlema.
Meil oli nii tegevusterohke ja kireva sotsiaalse eluga nädalavahetus. Sellist ei ole ammu olnud, ja ilmselt ei tule niipea ka.
Reede õhtul tuli meile kauge külaline. Kati tuli Riiast nädalavahetuseks. Vedas meid laupäeval shoppama. Laupäevalõunane Tartu kesklinn on hoolimata udusest ilmast üsna mõnus koht. Ning raamatupoodi ei olnud ma veel üldse saanud. Pealegi veetsime seal üsna kaua aega. Kati armastab raamatuid ja ta soetas neid päris kena hulga. Lisaks käisime Kreenholmi poes, kuhu ma ei olnud ka kuude kaupa saanud. R oli vankrijuht ja lapsevalvur. Ja daamid said nii rahus poodelda, tõeline luksus imiku emale.
Pühapäeva hommikul, peale Kati kiiret lahkumist, asusime toimetama. Otsisime kaasaküpsetamiseks retsepti. Tõin puuduoleva piima ja asusin küpsetama – õuna-kaneeli muffineid.
Retsept Pere ja Kodu kalendri augustikuu leheküljelt.
Välja nägid päris ilusad ja maitsesid imehästi. Tõsi, nagu muffinitele kohane, olid nad päris rasvased.
HPIM1590 (Small).JPG
Koduseks söögiks valmis samas kõrval üks potitäis püreesuppi.
Niisiis, oli T päevakava täitsa sassi löödud, kui me enne kuut õhtul jõudsime Lauri esimesele sünnipäevale. Aga sellest ei olnud väga hullu, tal oli palju asju vaadata, ja väsimusest virisemine ununes seetõttu täiesti.
Pidu oli vahva. Lapsi oli poole vähem kui täiskasvanuid. Kõige pisem oli ühekuune ja suurim viieaastane. Aeg lendas ehmatavalt kiiresti – kas tõesti on juba üheksa, appi, me peame lapse magama panema. Kell kümme õhtul jõudsime lõpuks vankriga koju. Õnneks ei liigu sellisel kellaajal ringi korralikke pedagoogidest pensionäre, või meedikuid, kes võiksid sellise kellaaja ja lapse kohta koledaid märkusi teha. Neid kartsin ma koduteel rohkem kui ¨vipsis härraseid. Või siis hoidsid nad eemale Varikust ja Tammelinnast.
Täna hommikul T ei teinud üldse välja sellest, et issi läheb tööle. Magasime rahulikult kella 8-ni, ja siis hakkasime alles tegutsema. Issist, kes tööle pidi kiirustama, oli ikka natuke kahju ka.

Advertisements